1991 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz lojistik sektöründe, geçmişten bu yana kabul görmüş hız ve güvenilirlik gibi kavramlara yepyeni bakış açıları eklenmektedir. Değişen gereksinimler sonucunda artık sürdürülebilirlik, yeşil lojistik de fazlasıyla ön plana çıkmaktadır.

Toros Uluslararası Nakliyat olarak sektöre yön veren bir marka olma hedefimiz doğrultusunda biz de yeni kavramlara uyum sağlamaya öncelik veriyoruz. Dış ticareti sürdürülebilirlik kavramına uygun olarak ele alıp müşterilerimize yeşil lojistik ilkesiyle uçtan uca hizmet vermeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda faaliyetlerimizi sürdürürken sürdürülebilir ofis hayatı için gerekli adımları da atmaktan geri kalmıyoruz.

İstanbul ve Avrupa ofislerimizde, yeşil lojistik ilkesine bağlı kalarak yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına ağırlık vermeyi amaçlıyoruz. Kara yolu taşımacılık faaliyetlerimizi kusursuzca gerçekleştirmemizde kilit rol oynayan özmal araç filomuzu ise Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak yalnızca Euro 5 ve Euro 6 modellerden oluşmasını planlıyoruz.

Yatırımlarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz

Global bir marka olmak için sürekli gelişim esastır. Biz de bu fikirden yola çıkarak İtalya, Arnavutluk ve Yunanistan başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanındaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve Yunanistan Nakliyeciler Derneği (OFEA)  ile beraber lojistik sektörünün kalkınması için çalışmalar yürütüyoruz.

Tüm bu çalışmalara ilaveten Türk lojistik firmalarının teknolojideki gelişmelere ayak uydurmasını ve dijitalleşmesini destekliyoruz. Tüm personelimizin bu konularda kendilerini geliştirebilmesi için sürdürülebilir kalkınma hedefimiz doğrultusunda kapsamlı eğitim projelerini hayata geçiriyoruz.

Sektörel deneyimimiz ve kendimizi geliştirmeye yönelik azmimiz ile tıpkı geçmişteki gibi gelecekte de Türk lojistik sektörüne yön veren firmalar arasında olmayı sürdüreceğiz.