Nakliye sektöründeki maceramız, 1991 yılında İstanbul’da başladı. Kurulduğumuz ilk yıldan bugüne dek süren ve karayolu taşımacılığı ile başlayan bu macerada, dış ticaret odaklı farklı sektörlerin ihtiyaçlarını kusursuzca karşılayan bir uluslararası nakliye firması konumuna yükseldik.

Her Sektöre Özel Çözümler

Nakliye sektöründeki serüvenimizin bir sonraki aşamasında, faaliyet alanlarımıza kara yolu taşımacılığına ek olarak deniz ve hava yolu lojistiğini ekledik. Sektörde geçirdiğimiz 33 yılda ayrıca spesifik alanlara yönelerek portföyümüze fuar ve etkinlik, ağır yük, express minivan, ağır yük, proje, ADR’li yük, asklı tekstil taşımacılığı faaliyetlerini dahil ettik.

toros-tir-eski-kirmizi

Genç, dinamik ve alanında deneyim sahibi kadromuz ile günümüzde gıdadan tekstile, madencilikten kimyaya kadar birçok farklı sektörden müşterilerimize özel projeler üretebiliyoruz.

Sınırları Aşan Lojistik Ağı

Toros Uluslararası Nakliyat olarak faaliyet süremiz boyunca yeniliklere kucak açan, yeni yatırımlar ve teknolojik dönüşümlere ayak uyduran bir şirket olmayı hedefledik. Sunduğumuz katma değerli hizmetler ile müşterilerimize ithalat ve ihracat alanlarında çok daha fazla fayda sağlamak amacıyla 4 ülkede yurt dışı acente ağı oluşturduk.

Mevcut ülke lojistik sektörleri ile iş birliği içerisinde çok daha iyi hizmetler sağladık. İstanbul Çatalca’daki genel merkezimiz ve lojistik tesislerimizin yanı sıra İtalya, Arnavutluk, Yunanistan’da ofisler açarak bu bölgelerdeki yapılanmalarımızı güçlendirdik. Yunanistan’da kurduğumuz ağ sayesinde bu ülke topraklarında yerleşik olarak faaliyet gösteren ile Türk nakliye şirketi unvanının sahibi olduk.

Yunanistan’ın Atina ve Selanik şehirlerindeki ofislerimize ilaveten Arnavutluk’un Tiran ve İtalya’nın Como kentlerinde de gerek idari ofislerimiz gerekse depolarımız aracılığıyla müşterilerimize uçtan uca hizmet sağlayabiliyoruz.

Avrupa’nın Dört Bir Yanına Ulaşan Geniş Araç Filosu

Tamamı özmal araçlarımız ve uzman kadromuz ile birlikte müşterilerimizin taleplerine hızlı, gerçekçi ve güvenilir çözümler üretmeye devam etmekteyiz. Euro 5 ve Euro 6 standartlarına uygun araç filomuz ile Balkan ülkeleri başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanına yılda 2.489 sefer yapıyoruz.

Lojistik ağımızı genişletirken deneyimli kadromuzun yetkinliğini artırmaya ve doğanın korunmasına katkıda bulunmaya gayret ettik. Oluşturduğumuz eğitim programları aracılığıyla personelimizin sektördeki yeniliklere hızlıca uyum sağlayabilmesine yardımcı olduk. İklim değişikliği ile mücadeleye destek olmak içinse yeşil lojistik kavramına sıkı sıkıya bağlı kaldık.

Toros Uluslararası Nakliyat olarak geçmişte elde ettiğimiz deneyim ile lojistik sektörünün yarınını şekillendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.